Heroin: známky užívání, příznaky předávkování, jak rozpoznat narkomana

  1. První známky užívání heroinu
  2. Známky intoxikace
  3. Příznaky předávkování heroinem a jeho účinky
  4. Rehabilitace závislosti na heroinu

Pokud máte podezření, že máte blízkého uživatele heroinu, níže uvedené příznaky vám pomohou potvrdit nebo popřít své obavy. Tyto věci jsou důležité vědět včas přijmout opatření, dokud tělo je vážně poškozen a zatímco mysl a mysl nejsou špatně ovlivněny.

Heroin je jedním z tvrdých léků, které způsobují návykové a bolestivé lámání. Narkoman se postupně stává nemocným, nešťastným a odříznutým od normálního světa mužem, který zoufale potřebuje pomoc. Užívání léků je chyba, která se provádí ve snaze zlepšit svou existenci, ve snaze se cítit lépe. Ale je to past, ze které je těžké se dostat ven. Člověk potřebuje pomoc, ale zřídka o to požádá - potřebujete svého pozorného, ​​abyste rozpoznal „hrdinku“ a natáhl se k němu.

První známky užívání heroinu

Co cítí osoba, která injekci provedla? První známky užívání heroinu jsou:

  1. Pocit euforie, sucho v ústech. Někdy - zvracení a silné svědění;
  2. Následuje apatie, pomalý puls a dýchání;
  3. Když účinek léku oslabuje, existuje silná touha užívat další dávku.
  4. Při absenci další dávky dochází k rozpadu, který se projevuje silnou bolestí v těle (bolesti), průjmem a zvracením a velkou úzkostí.
  5. V následujících dávkách musí být dávka neustále zvyšována, aby se dosáhlo požadovaného účinku.

Známky intoxikace

Uvědomte si závislého na heroinu symptomy intoxikace, které jsou podobné ve všech případech, i když se značně liší a závisí na zkušenosti narkomana a množství použitého heroinu.

Narkomani se snaží vybrat dávky, které způsobují pouze euforii, ale nečiní na koordinaci. V těchto případech se člověk chová naprosto logicky a určuje, že užívání heroinu je možné pouze druhem příznaků. Se zvýšením dávky začne „usnout na cestách“, spadne do prostaty, jeho gesta, reflexy a zpomalení řeči zpomalí. To může být těžké pochopit, co říká.

Obvykle je člověk, který si vzal heroin, dobromyslný, svět je pro něj krásný, miluje každého.

Pochopte, že člověk pod heroinem je možné pro jeho neobvyklé chování: izolaci, ponoření do sebe, odpoutanost od bytí po celém světě, nebo naopak nadměrnou sociabilitu, dokonce posedlost.

Někdy dochází k nadměrné energii, hypertrofické smyslnosti a mluvivosti. Emoce v takových lidech jsou hloupé, což je také pozoruhodné.

Narkoman má schopnost vypadat sebraných, adekvátních, řídících se. Ale když zůstane sám, začne zavírat oči, spát. V tomto případě se ospalost liší od obvyklého nedostatku zívání. V takových okamžicích se může zdát, že člověk spí. Pokud mu však zavoláte, může okamžitě odpovědět a konverzaci normálně podpořit.

Při intoxikaci drog dochází k dehydrataci. Narkoman často pije, ale v malých doušcích, aby nezpůsoboval zvracení. V rozích úst se v souvislosti s koncentrací slin bělavý plášť tvoří.

  • Jaké jsou „heroiny“

Po užití heroinu se tvář změní na červenou.

Po užití heroinu se tvář změní na červenou

Aby bylo možné určit, že člověk používá heroin, je možné, že žáci, kteří nereagují na změny v osvětlení, zužují „do bodu“. Trvá 4 až 12 hodin. Protože toto, oči v zatemněné místnosti mohou být popisovány jak: “bez žáka,” “bez života,” “sklo,” “šílený.” \ T

” \ T

Když vezmeme v úvahu tuto reakci žáků, drogově závislí ji zakrývají tím, že se uchylují k trikům chování: sklopí oči, vezmou je stranou, nedívají se do očí druhému, používají velké hledí pokrývající polovinu tváří, tmavé brýle. Pro obnovení normálního vzhledu žáka se často používají tablety Bécarbon nebo Naphthyzine, které se zředí vodou a pohřbívají se do očí. Ale žáci, i když vypadají normálně, stále nereagují na změny osvětlení po dobu 8–20 hodin. Stává se, že nerovnoměrný efekt "Bekabbonu" vede k různým velikostem žáků - to je nepřímé znamení narkomana.

Narkoman je svědění, svědění. To je nejvíce patrné u těch, kteří nedávno začali užívat heroin. Po 1–1,5 letech se to vyhladí, ale zarudnutí očních víček zůstane, což spolu se „skleněným“ třpytem očí způsobuje pocit, že osoba pláče. Proč svědění z heroinu: jakákoli droga je jed a nepřirozeně ovlivňuje nervový systém. Nervové kanály provádějí impulsy (příkazy) z mozku do nervových zakončení a zpětné signály o přijatých vnímáních (pocity). Kvůli lékům je toto spojení přerušeno. Tělo a jeho reakce jsou stále méně a méně subjektivní a chápané člověkem.

Výraz na osobě, která drogu vzala, je obvykle lhostejný. Mimické svaly obličeje ztrácejí tón, v důsledku čehož rohy v ústech klesají, obočí a tváře klesají, osoba „klesá“. Výraz obličeje vyjadřuje odstup a ponoření do sebe.

Užívání drog potlačuje chuť k jídlu, touhu po sexuálním kontaktu, instinkty sebezáchovy. Osoba pod vlivem heroinu obvykle nejí. Výjimkou jsou cukrovinky, bonbóny, čokoláda. Narkomani mohou být zácpou kvůli účinkům heroinu na tělo.

Dalším závažným znakem osoby pod heroinem jsou stopy po injekcích, které zůstávají na kůži. Mnoho drogově závislých se pokouší o injekce na místech, která jsou obvykle skryta před očima - pod pažemi, v slabinách atd. Často také vstřikují na stejné místo, což vede k nehojícímu otvoru („dobře“), které si váží a nevyléčí. Injekční stopy lze také skrýt pod tónovacími krémy, škrábanci, tetováním, pery nebo kuličkovými pery.

Příznaky předávkování heroinem a jeho účinky

Příznaky předávkování se objevují několik minut po injekci heroinu:

  • zmatek;
  • modré nehty a rty;
  • sucho v ústech;
  • kůže se zbledne;
  • člověk má tendenci spát;
  • mělké dýchání;
  • slabost v těle a pomalé pohyby, křeče;
  • pokles tlaku;
  • pulz se stává vzácnějším.

Důsledky předávkování jsou srdeční zástava a plicní edém.

Nejdřív zavolejte sanitku. Poté umístěte osobu na rovný povrch. Pokud je dýchání a puls, otevřete límec, abyste usnadnili dýchání. Jazyk by neměl být zapuštěn do krku, je-li přítomen zvratek, je nutné od nich uvolnit ústa. Přivést člověka k životu, bušit do uší a poplácat po tvářích. Vdechněte se a promluvte si s ním, aby ho udržel vzhůru. Pokud není puls a dýchání a žáci jsou širocí, provádějí umělé dýchání a nepřímou masáž srdce, čekají na ambulanci.

Rehabilitace závislosti na heroinu

Naše centrum spolupracuje s katedrou Narkologie, kde pracují velmi zkušení lékaři. K vysazení heroinu nebo metadonu dochází jemným způsobem. A to je velmi důležitý bod. Měkký způsob zahrnuje nepřítomnost silných psychotropních léků, jejichž užívání samo o sobě po zrušení vysazení způsobuje těžkou depresi. Člověk nevstoupí do bezvědomí. On bude docela pohodlně překonat příznaky odmítnutí brát drogy v 5-7 dny, zatímco je plně vědomý a může komunikovat s ním o tom, co je třeba udělat po stažení z trhu. To je také velmi důležitý bod. Vzhledem k tomu, že vysazení přípravku samotného není dostatečné k tomu, aby přestal užívat léky.

Drogy přestat není těžké! Jak se naučit, že je nezačnete znovu používat a jak bez nich žít? To je otázka!

Můžeme vám pomoci s řešením těchto problémů.

KONTAKTUJTE CENTRUM NARCONON A VŠE MOŽNÉ ULOŽIT VAŠE ZAVŘÍT

Zavolej nám teď, budeme tě poslouchat. Kromě toho můžeme přijít pro vaši rodinu doprovázet naše rehabilitační centrum.